LISTOPAD MIESIĄCEM PAMIĘCI DZIEŃ ZADUSZNY

Home / Aktualności / LISTOPAD MIESIĄCEM PAMIĘCI DZIEŃ ZADUSZNY
Treść wiadomości
----

2 listopada uczniowie klasy 8d pojawili się na sanockim Cmentarzu Centralnym. Tego dnia postanowili uczcić pamięć patrona szkoły – ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. W związku z tym zapalili znicze na grobowcu rodziny Peszkowskich ( przyp. że ks. Peszkowski spoczywa w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie). Ponadto dowiedzieli się, że z inicjatywy księdza wzniesiono krzyż upamiętniający Ofiary Golgoty Wschodu. W szczególnym miejscu , gdzie znajdują się Dęby Pamięci, zapoznali się z sylwetkami poległych za Ojczyznę. Nie zapomnieli również o swoich najbliższych, odwiedzając ich groby.

W tym szczególnym miesiącu nie zapominajmy o tych wszystkich, którzy już odeszli. Zwłaszcza o tych, którzy odegrali znaczącą rolę w naszym życiu.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *