„Mali badacze-laboratorium w świetlicy”

Home / Aktualności / „Mali badacze-laboratorium w świetlicy”
Treść wiadomości
----

19 maja uczniowie w świetlicy szkolnej uczestniczyli w eksperymentach naukowych. Była to doskonała okazja do poznania tajemnic otaczającego świata oraz zasad, które rządzą prawami natury poprzez zabawę. Doświadczenia, które zostały przeprowadzone to m.in.: „Tęcza na talerzu”, „Eksperyment świeczkowy” oraz „Wybuchający wulkan”.

Przeprowadzone eksperymenty były ciekawym wstępem do rozmów na temat barwienia, mieszania kolorów, zachowania płomienia świecy po odcięciu dostępu do tlenu. Dzieci dowiedziały się czym jest tęcza i kiedy powstaje. Najwięcej radości wywołał wybuch wulkanu, który powstał z reakcji octu (kwas) z sodą oczyszczaną (zasada). Prezentowane doświadczenia wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i sprowokowały mnóstwo pytań. Mamy nadzieję, że taka praktyczna forma edukacji zarazi naszych wychowanków pasją do nauki.

Jolanta Kozłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *