„Między nami kobietkami” Program edukacyjny dla dziewcząt klas 6

Home / Aktualności / „Między nami kobietkami” Program edukacyjny dla dziewcząt klas 6
Treść wiadomości
----

W dniu 17listopada 2022r. dziewczęta z klas 6 uczestniczyły w ciekawych zajęciach w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”. Program ten realizujemy w naszej szkole od lat przy współpracy z wykwalifikowaną prelegentką Działu Profilaktyki
i Edukacji Procter & Gamble – panią Barbarą Zapałą.

Celem programu jest edukacja dziewcząt w zakresie lepszego zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju oraz zaakceptowania siebie i złagodzenia stresów związanych z dorastaniem.

Program profilaktyczny „Między nami kobietkami” stworzonoprzy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i ginekologów.  Znajduje się on w wykazieśrodków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji narodowej do użytku szkolnego.

Wszystkie uczestniczki otrzymały od realizatorki programu specjalne zestawy edukacyjne – książeczki informujące o zmianach zachodzących w organizmach dziewcząt
w okresie dojrzewania (opracowane przez Centrum Informacji „Always”) oraz pakiety próbek produktów sanitarnych.

 

Organizatorem szkoleń była p. Aleksandra Czech – Szkolny koordynator promocji zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *