MIEDZY NAMI KOBIETKAMI – Program edukacyjny dla dziewcząt klas 6

Home / Aktualności / MIEDZY NAMI KOBIETKAMI – Program edukacyjny dla dziewcząt klas 6

W dniu 14.06.2019r. dziewczęta klas 6 oraz 5c uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”.
Zajęcia prowadziła wykwalifikowana prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble. Pozyskane informacje pomogły dziewczętom w lepszym zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania oraz przyswojeniu prawidłowej terminologii, dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju.
Zajęcia uświadomiły dziewczętom, że wraz z dojrzewaniem wzrasta również odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.
Program profilaktyczny „Między nami kobietkami” znajduje się w wykazie środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku szkolnego.
Nad właściwą organizacją zajęć czuwała Aleksandra Czech – Szkolny koordynator promocji zdrowia.