„Między nami kobietkami” Program edukacyjny dla dziewcząt

Home / Aktualności / „Między nami kobietkami” Program edukacyjny dla dziewcząt
Treść wiadomości
----

W dniu 22 marca 2022r.dziewczęta z klas 6 – 8 uczestniczyły w ciekawych zajęciach w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”. Program ten realizujemy w naszej szkole od lat przy współpracy z wykwalifikowaną prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble – panią Barbarą Zapałą.

Celem programu jest edukacja dziewcząt w zakresie lepszego zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju oraz zaakceptowania siebie
i złagodzenia stresów związanych z dorastaniem.

Program profilaktyczny „Między nami kobietkami” stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i ginekologów. Znajduje się on w wykazie środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji narodowej do użytku szkolnego.

Szkolenia w dniu 22 marca br. zrealizowano w dwóch grupach:

Grupa I (12.45 – 13.30) – dziewczęta z klas 6a,6b,7b,8b,8e

Grupa II (13.40 – 14.25) – dziewczęta z klas 7a,7c,7d,7e.

Wszystkie uczestniczki otrzymały od realizatorki programu specjalne zestawy edukacyjne – książeczki informujące o zmianach zachodzących w organizmach dziewcząt
w okresie dojrzewania (opracowane przez Centrum Informacji „Always”) oraz pakiety próbek produktów sanitarnych.

Organizatorem szkoleń była p. Aleksandra Czech – Szkolny koordynator promocji zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *