Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w świetlicy

Home / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w świetlicy
Treść wiadomości
----

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Dzień ten  został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999r.,  i w wielu krajach jest okazją do refleksji i docenienia różnorodności językowej i tożsamości języka z narodem.

W Polsce inicjatywy podejmowane przez  różne instytucje, w tym szkoły mają  na celu podnoszenie świadomości językowej oraz   kształtowanie  poczucia odpowiedzialności  za    kształt polszczyzny.

W dniu 19 lutego w naszej szkole wychowankowie świetlicy (kl.1b, gr. II) uczestniczyli w szeregu przedsięwzięć związanych z obchodami tego święta.   Był  to bardzo pracowity dzień, jednak dzieci z chęcią i wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Świetnie poradziły sobie z ortografią, trudnymi quizami oraz wykazały się znajomością polskich przysłów. Bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach, utrwalały swoją wiedzę o języku polskim oraz przyswajały nowe wiadomości.

 

Agnieszka Wielgosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *