Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w klasie 1a

Home / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w klasie 1a
Treść wiadomości
----

Sympatyczny bohater powieści Aleksandra Milne’a mimo upływu lat, nadal należy do najpopularniejszych misiów, amatorów miodu. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia, ponieważ tego dnia urodził się autor.

Dzieci z klasy 1a, uczęszczające do świetlicowej grupy I wraz z panią Anetą Ogrodnik, postanowiły upamiętnić ten dzień.  Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka, kształtowanie uważnego słuchania i wykonywania poleceń.

Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi swój ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika bardzo zainteresowały dzieci.

Podsumowaniem zdobytych wiadomości były zagadki słowne oraz wykonanie sylwety głównego bohatera. Podopieczni otrzymali również pamiątkowe dyplomy przyjaciół Kubusia Puchatka.

Aneta Ogrodnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *