MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU

Home / Aktualności / MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU
Treść wiadomości
----

„Skoro wojny rozpoczynają się w umysłach ludzi, więc także i pokój ma tam brać swój początek” – Konstytucja UNESCO

Międzynarodowy Dzień Pokoju corocznie obchodzony jest 21 września. Święto oficjalnie zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2001 roku, choć pierwsze obchody miały miejsce już w 1982 roku.

Międzynarodowy Dzień Pokoju staje się symbolem pokojowego współżycia ludów oraz narodów, propaguje międzynarodowy rozejm oraz zaprzestanie stosowania przemocy i wszelkich aktów agresji.

Uroczystości rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w Dzwon Pokoju znajdujący się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku. Dzwon Pokoju jest kopią dzwonu z Hiroszimy, zniszczonej w 1945 roku przez wybuch pierwszej bomby atomowej. Umieszczono na nim napis: „Niech żyje absolutny pokój na świecie”.

 

Zespół wychowawców świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *