Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt

Home / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt
Treść wiadomości
----

W dniu 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt. W związku z tym, w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia poświęcone tej tematyce. Dzieci obejrzały film o najdziwniejszych zwierzętach świata, przeglądały czasopisma przyrodnicze ze zdjęciami dzikich zwierząt. Grały w grę ,, Zagadkowe ZOO”, wspólnie bawiły się przy piosenkach i zabawach muzycznych, których bohaterami były zwierzęta. Próbowały również naśladować odgłosy i sposób poruszania się wybranych zwierząt. Wysłuchały wierszyków z tomiku ZOO J. Brzechwy i nauczyły się jednego z nich na pamięć. Wykonały maski zwierząt z talerzyka papierowego.
Z pomocą wychowawcy próbowały odpowiedzieć na pytanie, jakie prawa mają zwierzęta i dlaczego powinniśmy dbać o właściwe traktowanie wszystkich zwierząt, nie tylko naszych domowych pupilów. Na zakończenie wszyscy otrzymali Dyplom Przyjaciela Zwierząt. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i wzbudziły dużą ciekawość w dalszym poznawaniu świata zwierząt.

Zwracamy się do wszystkich czytających, by pamiętali o pomocy zwierzętom w czasie zimy i nie byli obojętni na krzywdę zwierząt!

Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *