Most, czołg i granica na Sanie

Home / Aktualności / Most, czołg i granica na Sanie
Treść wiadomości
----

W naszym mieście znajduje się wiele pomników i pamiątek uwieczniających wyjątkowe zdarzenia oraz ludzi. Liczne monumenty pozwalają powrócić pamięcią wstecz. Kontynuując przygodę z Sanokiem, wybraliśmy się na ulicę Białogórską, gdzie na cokole umieszczony został wiele lat temu czołg T-34-85. Jego lokalizacja jest szczególna, ponieważ mieści się on obok mostu na Sanie łączącego lewobrzeżny Sanok z Białą Górą, gdzie kiedyś przebiegała granica niemiecko- radziecka. Czołg zgodnie z zamierzeniem twórców miał stanowić upamiętnienie wojsk polskich w walkę z reakcyjnym podziemiem.
Niewątpliwie od samego początku stanowił atrakcję i wielu mieszkańców spacerowało w okolicę mostu, aby pokazać swym dzieciom ten pomnik. Podobnie rzecz ma się z turystami przyjeżdżającymi do Sanoka- uwieczniają czołg na zdjęciach, tłumacząc najmłodszym historię.
My, po wysłuchaniu opowieści na temat wydarzeń z przeszłości, obejrzeliśmy go z zewnątrz. Niektórzy pokusili się też o pozaglądanie do maszyny od spodu.
Wracając do szkoły, wymieniliśmy się opiniami na temat czołgu i zdjęciami- zwłaszcza ilustrującymi wnętrze.

Monika Sądelska
Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *