Nasza Szkoła ma 35 lat

Home / Aktualności / Nasza Szkoła ma 35 lat
Treść wiadomości
----

Rozpoczęcie działalności naszej szkoły nastąpiło 1 września 1986 r. Na stanowisko dyrektora szkoły powołano p. Władysława Stachowicza. Wówczas szkoła miała numer 8. W pierwszym roku szkolnym naukę podjęło 1242 uczniów w 41 oddziałach. Kadrę pedagogiczną stanowiło 73 nauczycieli.

W wyniku reformy w roku 2000 placówka zmieniła nazwę na Szkoła Podstawowa nr 4. 8 października 2008 roku szkole nadano imię księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego – wybitnego sanoczanina, harcmistrza, kapelana Ojca Świętego Jana Pawła II, Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie oraz naczelnego ZHP.

Nasza szkoła posiada sztandar oraz hymn, którego autorem jest nauczyciel muzyki p. Marek Dziok. Obecnie dyrektorem jest p. Marek Wojtowicz, a wicedyrektorem Rafał Dobosz.

Jesteśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych, w których naucza się 4 języków obcych. Wiedza zdobyta przez uczniów z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego jest na bardzo dobrym poziomie.

Uwzględnić należy również liczne sukcesy sportowe (w roku 2021 nasza szkoła uzyskała 2 miejsce w województwie pod względem rywalizacji sportowych i osiąganych wyników przez uczniów).

W naszej szkole są przygotowywane pyszne, domowe obiady.

Uczniowie, aby pokazać piękną historię naszej szkoły przygotowali lapbooki, które można dotknąć, pooglądać i poczytać.

Zachęcamy do pooglądania wystawy na holu szkoły.

Iwona Barszczewska-Menio
Edyta Szewczyk
Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *