Nasza Szkoła w akcji BohaterOn – włącz historię

Home / Aktualności / Nasza Szkoła w akcji BohaterOn – włącz historię
Treść wiadomości
----

Uprzejmie przypominam, że nasza szkoła dołączyła do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji BohaterOn – włącz historię, organizowanej przez Fundację SENSORIA oraz Fundację ROSA. Patronat honorowy nad akcją pisania kartek do Powstańcow Warszawskich objął Minister Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Spraw Zagranicznych, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Heroizm i determinacja Powstańców była nie tylko zrywem na skalę europejską, ale równocześnie wlała w serca Polaków ducha nadziei na odzyskanie niepodległości. Składając wyrazy wdzięczności za heroizm i poświęcenie społeczność szkolna wysłała 431 pocztówek do bohaterów tamtych dni.

Szkoła otrzymała podziękowanie i jest w zaszczytnym gronie placówek edukacyjnych kształcących postawy patriotyczne oraz wzmacniających poczucie tożsamości narodowej.

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *