Obyś cudze dzieci uczył

Home / Aktualności / Obyś cudze dzieci uczył
Treść wiadomości
----

Taką nazwę noszą zajęcia organizowane w Muzeum Budownictwa Ludowego i pozwalają poznać realia szkoły sprzed 100 lat. Tym razem uczniowie klasy 6d podczas swojej „wyprawy w czasie” wysłuchali krótkiej historii szkolnictwa oraz uczestniczyli w  warsztatach pięknego pisania. Pani Karolina Surówka zaprezentowała im szereg przedmiotów, jakimi posługiwali się ich rówieśnicy wiele lat temu. Co ciekawe- wszystkie z nich zostały właściwie nazwane i rozszyfrowano ich przeznaczenie. Później rozpoczęła się prawdziwa przygoda z pisaniem. Najpierw na łupkowej tabliczce. Następnie piórem ze stalówką, a nawet gęsim piórem. Wszyscy poradzili sobie z kałamarzem i kleksami. Wzorniki liter z czasem nie przerażały, a pozwalały tworzyć własne teksty. Być może zajęcia zachęcą uczniów do większej dbałości i staranności w codziennym redagowaniu notatek i zadań.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *