„Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Europa i ja”, który będzie realizowany w oddziale przedszkolnym.

Home / Aktualności / „Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Europa i ja”, który będzie realizowany w oddziale przedszkolnym.
Treść wiadomości
----

Projekt skierowany jest dla dzieci  w wieku przedszkolnym. Jego głównym celem jest przybliżenie  wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.

Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące wybranego kraju w Europie, w naszym przypadku będą to Włochy.

Projekt składa się z ośmiu zadań, po jednym na miesiąc. W każdym miesiącu do wykonania jest jedno zadanie. Dotyczą one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznanie jego symboli narodowych, odnalezieniu w zasobach internetowych  słuchowiska, filmu, bajki itp., które nawiązują do wybranego kraju, poznaniu języka i stworzenia słowniczka, utworzeniu prezentacji z miejscami, które warto zobaczyć, poznanie zwierząt żyjących oraz  tradycyjnych potraw
i zabaw dziecięcych, a w przypadający w kwietniu Międzynarodowy Dzień Tańca zapoznanie
z  charakterystyczną melodią lub tańcem.

Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą ten kraj i przekonają się jak wygląda  w rzeczywistości.

CZAS TRWANIA PROJEKTU: październik 2022– maj 2023

Bożena Obławska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *