Ogólnopolski Tydzień Kariery

Home / Aktualności / Ogólnopolski Tydzień Kariery
Treść wiadomości
----

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie mające na celu inspirowanie na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Zorganizowany został po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku, w dniach 5 – 11 października 2009 r.

W tym roku XII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się w dniach 19 -25.10.2020 r. pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”.

Aby rozpowszechnić w naszej szkole działania na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa oraz doradztwa zawodowego w celu zaplanowania świadomej kariery edukacyjno-zawodowej zachęcam do odwiedzenia strony:

https://mapakarier.org/paths

https://mapakarier.org/city

Dla uczniów z klas VII i VIII, którzy chcieliby poznać zapotrzebowania rynku pracy na pracowników danych zawodów w naszym powiecie zachęcam do odwiedzenia strony :

https://barometrzawodow.pl/pl/podkarpackie/prognozy-dla-powiatow/2020/sanocki.19..209….1….0.1.1.209.

Prezentacja tych środków oraz pomocy pomoże wam w planowaniu dalszego kształcenia i kariery zawodowej. Poznacie umiejętności oraz specyfikę pracy w określonych zawodach.

Mam nadzieje, iż ta interaktywna podróż przez zawody pomoże wam wybrać ścieżkę kariery, którą wybierzecie oraz podążycie.

Kinga Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *