Ogólnopolski Tydzień Kariery

Home / Aktualności / Ogólnopolski Tydzień Kariery
Treść wiadomości
----

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie mające na celu inspirowanie na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Zorganizowany został po raz pierwszy w Polsce jesienią 2009 roku, w dniach 5 – 11 października 2009 r.

W tym roku XII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się w dniach 19 -25.10.2020 r. pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”.

Aby rozpowszechnić w naszej szkole działania na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa oraz doradztwa zawodowego w celu zaplanowania świadomej kariery edukacyjno-zawodowej zachęcam do odwiedzenia strony:

https://mapakarier.org/paths

https://mapakarier.org/city

Dla uczniów z klas VII i VIII, którzy chcieliby poznać zapotrzebowania rynku pracy na pracowników danych zawodów w naszym powiecie zachęcam do odwiedzenia strony :

https://barometrzawodow.pl/pl/podkarpackie/prognozy-dla-powiatow/2020/sanocki.19..209….1….0.1.1.209.

Prezentacja tych środków oraz pomocy pomoże wam w planowaniu dalszego kształcenia i kariery zawodowej. Poznacie umiejętności oraz specyfikę pracy w określonych zawodach.

Mam nadzieje, iż ta interaktywna podróż przez zawody pomoże wam wybrać ścieżkę kariery, którą wybierzecie oraz podążycie.

Kinga Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *