Pamiętamy – ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski

Home / Aktualności / Pamiętamy – ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski
Treść wiadomości
----

Dnia 08.10.2019r mija dwunasta rocznica śmierci patrona naszej szkoły ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Świetlica szkolna postanowiła uczcić pamięć Wielkiego Polaka, jakim właśnie był ksiądz Peszkowski.  Z tej okazji wychowawcy świetlicy przygotowali zajęcia dotyczące życia i twórczości prałata oraz wraz z uczniami przygotowali dekorację szkolnego korytarza gdzie umieścili zdjęcia patrona oraz jego życiorys.

Wysłuchaliśmy wspólnie kazania księdza wygłoszonego we Wrocławiu w 2006 roku. Na zakończenie dzieci narysowały portret ks. Zdzisława  oraz odśpiewano hymn szkoły.

Udział wzięły grupy świetlicowe nr II (kl. 1b, 2a dziewczynki, nr III ( kl.2a chłopcy, 2c, 3a), nr IV( kl.2b, 3a). Wychowawcy świetlicy: p. Kazimiera Tarnawska – Rogoz, p. Agnieszka Szczepek oraz p. Jakub Mańko.

O Tobie pamiętamy

słowem,  sercem, pieśnią.

O Tobie już tyle wiemy

czytając, pisząc, myśląc.

O Tobie  tyle nas uczono…

Ważny jesteś dla nas!

Agnieszka Szczepek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *