Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Home / Aktualności / Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej
Treść wiadomości
----

29 listopada uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń szkoły.

Podczas pierwszej części dzieci poznały układ pomieszczeń biblioteki, zasady korzystania z zasobów bibliotecznych i obejrzały scenkę pt.: „Przychodzi pierwszak do biblioteki”.
W drugiej części uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, poznali również „Prośby książki”, zapoznali się z Regulaminem Biblioteki i Regulaminem Wypożyczalni. W końcu mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które będą im przypominały o tym dniu.
Mamy nadzieję, że od teraz każdy uczeń klasy pierwszej będzie często odwiedzał Bibliotekę, by wejść do magicznego świata książek, gdzie przygody drzemią na stronach i tylko czekają na swych odkrywców.

Nauczyciele bibliotekarze:
Katarzyna Fil
Katarzyna Gąska
Marek Dziok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *