PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS I

Home / Aktualności / PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS I
Treść wiadomości
----

„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,

obowiązki czytelnika traktować z powagą!

Przyrzekamy!”

 

3 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń szkoły.

Swoją obecnością zaszczyciły również wychowawczynie klas I – p. Mariola Kuczer-Burnatowska i p. Monika Grządziel. Uroczystego aktu pasowania dokonał p. wicedyrektor Marek Wojtowicz.

 

Na początku dzieci poznały układ pomieszczeń biblioteki i zasady korzystania z jej zasobów. Zapoznały się z Regulaminem Biblioteki i Wypożyczalni, wysłuchały również „Próśb książki”. Przyszedł także czas na złożenie uroczystego przyrzeczenia, że zawsze będą szanować książki. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, „Pierwsze abecadło” – stanowiące specjalna Wyprawkę Czytelniczą w ramach kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”i drobne upominki, które będą im przypominały o tym dniu. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że od teraz każdy uczeń klasy pierwszej będzie często odwiedzał Bibliotekę, by wejść do magicznego świata książek, gdzie przygody drzemią na stronach i tylko czekają na swych odkrywców.

Nauczyciele bibliotekarze:
Katarzyna Toczek
Marek Dziok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *