Pasowanie na Świetliczaka

Home / Aktualności / Pasowanie na Świetliczaka
Treść wiadomości
----

W dniu 29 października zgodnie ze świetlicową tradycją odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Do naszego świetlicowego grona zostali oficjalnie przyjęci tegoroczni pierwszoklasiści. Zanim to jednak nastąpiło dzieci musiały przejść test gotowości świetlicowej.

Pierwszaki musiały wykazać się znajomością regulaminu świetlicy, którą potwierdziły odpowiadając na pytania wychowawczyni. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki z różnych dziedzin wymagające sporej wiedzy ogólnej. Sporej odwagi wymagało również zadanie polegające na zjedzeniu plasterka cytryny. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie i dzieci mogły przystąpić do ślubowania, którego rotę odczytała Pani Kierownik świetlicy Ewa Magda. Uroczystość nie mogła obyć się oczywiście bez recytacji wierszy oraz śpiewania piosenek, między innymi „My jesteśmy Świetliczaki”, ze słowami ułożonymi przez wychowawczynie świetlicy:

My jesteśmy Świetliczaki

Hopsa sa, hopsa sa,

Fajne dzieci, łobuziaki,

Hopsa sa, hopsa sa

Jemy w świetlicy obiadki

Oj tak tak, oj tak tak,

A na głowach krasne czapki

To nasz znak, to nasz znak.

Gdy ktoś zbłądzi to trąbimy

trututu, trututu

Gdy ktoś senny to uśpimy

Lululu, lululu.

Gdy ktoś skrzywdzi Świetliczaka

Ajajaj, ajajaj

to w świetlicy wielka draka,

Ajajaj, ajajaj

Na koniec p. Kierownik wręczyła dzieciom upominki w postaci odznak i długopisów. Po uroczystości odbyła się zabawa taneczna przy muzyce.

Mamy nadzieję,że ta miła świetlicowa uroczystość zapadnie dzieciom na długo w pamięci.

Pasowanie na Świetliczka przygotowały wychowawczynie świetlicy: p. Agnieszka Szczepek, i p. Ewelina Pielech.

Ewelina Malinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *