Pasowanie na Świetliczaka w klasie 1a

Home / Aktualności / Pasowanie na Świetliczaka w klasie 1a

W dniu 29 stycznia 2021r. w świetlicowej grupie I (klasa 1a), odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”.

Głównym celem tego wydarzenia, było przyjęcie do grona świetliczaków dzieci uczęszczających do klasy 1, a także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Zanim uczniowie zostali pasowani, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. W pierwszej kolejności wychowankowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek. Następnie podczas zabawy ,,Prawda – fałsz’’ dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. W ostatniej konkurencji kandydaci wykazywali się umiejętnościami w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.

Na zakończenie, by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę, która brzmiała:

” Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym,
uśmiechniętym i koleżeńskim.
Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.
Dbać o porządek i czystość w świetlicy.
Nigdy nie zapomnę powiedzieć:
Dzień Dobry, Przepraszam, Dziękuję, Do Widzenia .
Obiecuję bawić się, uczyć się, odrabiać lekcje,
sprzątać, troszczyć się o świetlicę.
I oczywiście szanować swoje Panie.
Ślubujemy.

Po złożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został przyjęty przez Panią Kierownik świetlicy Ewę Magdę do grona świetliczków. Na pamiątkę wszyscy otrzymali kolorowe przypinki.

Wychowawczyni świetlicy Pani Aneta Ogrodnik wraz z Panią Kierownik życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Aneta Ogrodnik