PODSUMOWANIE KONKURSU „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA”

Home / Aktualności / PODSUMOWANIE KONKURSU „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA”
Treść wiadomości
----

W tym roku odbyła się już XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O PIÓRO BURMISTRZA MIASTA SANOKA” organizowanego przez naszą szkołę. Kierowany jest do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu sanockiego. Można go uznać jako częściowy egzamin ze znajomości zasad ortograficznych na zakończenie pierwszego etapu edukacji. Grupa trzecioklasistów zmierzyła się z dyktandem pt. „Wakacje tuż, tuż”.
Najlepiej z tym wyzwaniem poradziła sobie uczennica SP1- Oliwia Szuma, zajmując I miejsce. Na II miejscu uplasował się uczeń SP4- Oliwier Skórka, a na III uczeń SP1- Jakub Serwatko. Przyznano również cztery wyróżnienia, które otrzymali: Milena Tomków z SP w Zarszynie, Adam Nitka z SP w Tyrawie Wołoskiej oraz Krzysztof Skalko i Michał Suchora z SP4.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w auli naszej szkoły, 7 czerwca 2019r., w czasie którego laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wręczenia nagród dokonał Zastępca Burmistrza- pan Grzegorz Kornecki. Uroczystości towarzyszyli również: Dyrektor SP4- pani Beata Wójtowicz, jego Zastępca- pani Halina Kubit, Zastępca Dyrektora SP1- pan Marek Mazepa oraz Wychowawcy klas trzecich- uczestników konkursu. Uroczystość tę uświetniła inscenizacja pt. „ Witamy wiosnę”, w wykonaniu uczniów kl. IIb SP4, pod czujnym okiem pani Bożeny Skrzypskiej- Obławskiej.

Pragniemy złożyć podziękowania panu Burmistrzowi za objęcie patronatem konkursu i sponsorowanie nagród, Radzie Rodziców przy SP4 za wsparcie finansowe oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również pani Agacie Nastale i pani Anecie Ogrodnik za pomoc w organizacji konkursu.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Stec-Lenart- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Krystyna Stec-Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *