Podsumowanie Programu Siedem kroków – wizyta teatru „ Kurtyna”

Home / Aktualności / Podsumowanie Programu Siedem kroków – wizyta teatru „ Kurtyna”
Treść wiadomości
----

Od września do listopada 2018r. klasy 6A i 6C pod kierunkiem pań: Agnieszki Skarbek-Hłouszek i Edyty Szewczyk realizowały program profilaktyczny „Siedem kroków”. Jego celem było pokazanie perspektyw zdrowego stylu życia i drogi do osobistych satysfakcji bez używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, dostarczenie informacji o substancjach uzależniających oraz o zagrożeniach towarzyszących ich używaniu, jak też wskazanie możliwości unikania tych uzależnień i sposobów radzenia sobie z nimi.

Dopełnieniem i podsumowaniem całości projektu był spektakl profilaktyczny krakowskiego teatru „ Kurtyna” pt: Niebezpieczna sieć”. Utrzymane w konwencji komedii obyczajowej wartkie przedstawienie, opowiadało o zagrożeniach związanych z nieodpowiednim używaniem środków komunikacji elektronicznej, przestrzegało przed internetowymi znajomościami oraz „wrzucaniem” do sieci zdjęć i  informacji o swoim życiu. Spektakl pozwolił odbiorcom na chwilę refleksji, przekazał w lekkiej formie sporą dawkę wiedzy o tym, jak nie stać się kolejną ofiarą cyberprzemocy.
Opowieść o nastoletniej bohaterce zaprezentowana podczas spektaklu dobrze się skończyła, ale należy być czujnym i rozsądnym.
Spektakl odbył się dnia 11 grudnia 2018r. i mogły go obejrzeć wszystkie klasy 6 pod opieką swoich nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *