Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Home / Aktualności / Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
Treść wiadomości
----

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,W niezwykłym świecie obrazów mistrza Zdzisława Beksińskiego na 90 rocznicę jego urodzin”. Organizowanego przez SP. nr 4 w Sanoku pod Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Mama dawała do ręki ołówek zaledwie 4 letniemu Zdzisławowi Beksińskiemu, który od początku dużo rysował

– powiedział Wiesław Banach. Dyrektor Muzeum Historycznego wspomniał również o tym ,, by nie przejmować się opinią innych, być wytrwałym i pracowitym”. Zachwycił się wszystkimi pracami, również tymi, które nie zostały nagrodzone.

Te i wiele innych mądrych słów zostało powiedziane na Uroczystym Rozdaniu Nagród Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego, które odbyło się dnia 02. 12. 2019 r. w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku. Na rozdanie nagród przyjechało z województwa 41 osób nagrodzonych i wyróżnionych z opiekunami, rodzicami lub nauczycielami. Przybyli z Frysztaka, Dębicy, Jasła i Biłgoraja i okolicznych miejscowości, więc audytorium było duże. Tuż przy Sali Gobelinowej  znajdowała się wystawa prac i można było je obejrzeć. Tego dnia na Sanockim Zamku był wstęp wolny, więc nasi goście mogli zobaczyć różne wystawy, w tym wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego, za darmo.

Na wręczeniu nagród nie obyło się bez przemów, podsumowań i podziękowań. Pani Dyrektor dziękowała nauczycielom za przygotowanie i wspieranie uczniów, dziękowano sponsorom za nagrody. Wśród nagrodzonych  znalazła się jedna uczennica, która podziękowała oficjalnie za docenienie jej twórczości. To bardzo cenne i świadczy o dużej kulturze i dobrym wychowaniu.

Od rozdania nagród minęło trochę czasu  Wszystkie dyplomy dotarły do właścicieli. Za udział w konkursie  bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Echa konkursowe już wybrzmiały a nagrodzone prace można nadal obejrzeć w Holu naszej szkoły. Wzbudzają one wiele emocji i te emocje wzbudzać mają, bo czyż nie o to właśnie chodzi w sztuce?….

ZOBACZCIE dokumentację fotograficzną, którą możecie oglądać dzięki uprzejmości Edyty Wilk autorki zdjęć.

Katarzyna Długosz-Dusznik koordynatorka konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *