Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019.

Home / Aktualności / Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019.
Treść wiadomości
----

W dniu 30 września br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość uświetniły występy: zespołu młodzieżowego pieśni i tańca „BANDOSKA” z WDK Rzeszów oraz Aleksandry Szczypek (wielokrotna medalistka Mistrzostw i Pucharu Polski – TG „Sokół” Rzeszów).

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

  • Igrzyska Dzieci
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  • Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci sklasyfikowano aż 605 szkół podstawowych.

Wśród tych szkół nasza szkoła zajęła trzecie miejsce co jest ogromnym sukcesem , za który z rąk pani Małgorzaty Rauch – Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysław Ortyla otrzymaliśmy piękną statuetkę i nagrodę pieniężną , która zostanie wykorzystana na zakup sprzętu sportowego.

Z ramienia szkoły nagrodę odebrali pani dyrektor Beata Wójtowicz , pan Ryszard Długosz oraz uczniowie Aleksandra Mika i Emilia Kita.

Ryszard Długosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *