projekt e Twinning pt.,,Let’s Meet!”

Home / Aktualności / projekt e Twinning pt.,,Let’s Meet!”
Treść wiadomości
----

Po siedmiu miesiącach intensywnej i pasjonującej pracy projekt e Twinning pt.,,Let’s Meet!” dobiegł końca.

W projekcie aktywnie współpracowała grupa uczniów z kl. 4a wraz z czterema grupami partnerskimi z Turcji i Włoch. Wspólne działania pozwoliły uczniom wykorzystać i rozwinąć umiejętności językowe oraz poszerzyć wiedzę kulturową.

Realizując poszczególne etapy projektu uczniowie poznali szeroki wachlarz narzędzi cyfrowych, co pozytywnie wpłynęło na rozwój umiejętności informatycznych dzieci. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością w działaniu, kreatywnością i umiejętnością współpracy.

Podczas pracy nad projektem uczniowie wzmacniali także swoje kompetencje społeczne nawiązując znajomość z dziećmi z krajów partnerskich, a także współpracując w klasowej grupie projektowej.

W przeciągu ostatnich siedmiu miesięcy nasi uczniowie:

· Stworzyli własne awatary, które następnie „ożywili” dodając nagrane przez siebie powitania w języku angielskim. Do tego celu uczniowie wykorzystali aplikację Chatterpix,

· Poznali obsługę programu Canva przy pomocy, którego zaprojektowali własny plakat i logo projektu, a także pamiątkową zakładkę.

· Napisali 2 listy oraz pocztówkę do uczniów z krajów partnerskich,

· Wzięli udział w wydarzeniu Safer Internet Day, poznali zasady netykiety i bezpiecznego korzystania z Internetu,

· Stworzyli prezentację o naszej szkole i Sanoku z użyciem programu Prezi i VivaVideo,

· Zaprojektowali strony do wspólnego kalendarza w języku angielskim z użyciem programów Canva i CalendarLab,

· Współtworzyli książkę pt. „Our Idols” z wykorzystaniem programu StoryJumper,

· Sprawdzili swoją wiedzę językową grając w gry językowe stworzone przez partnerów projektowych (program Genial.ly)

· Brali aktywny udział w wideokonferencji podczas, której wszyscy uczestnicy projektu mogli się zobaczyć, bliżej poznać i porozmawiać ze sobą w języku angielskim. Dzieci opowiadały m.in. o sobie, swoich bliskich i zainteresowaniach.

Projekt „Let’s Meet!” realizowany był w języku angielskim pod nadzorem p. Olgi Gruber-Majdosz (inicjatorki i współautorki projektu). Wszystkie wykonane zadania projektowe zamieszczane były na stronie projektu Twinspace.etwinning.net, w mediach społecznościowych projektu oraz na stronie internetowej i Facebookowej naszej szkoły.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłych projektach eTwinning. Dokonana ewaluacja pokazała, że projekt spełnił swoje cele i pozytywnie wpłynął na rozwój naszych uczniów.

Prezentacja o naszej szkole i Sanoku
Wspólny kalendarz
E-book

Olga Gruber-Majdosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *