Rajd Witaj Wiosno

Home / Aktualności / Rajd Witaj Wiosno
Treść wiadomości
----

22 marca 2019 roku klasa 5d wzięła udział w XVIII Rajdzie Witaj Wiosno organizowanym przez sanocki oddział PTTK.

Tym razem impreza odbywała się w Zagórzu, gdzie pojawili się uczniowie szkół z Sanoka, Zagórza. Długiego i Beska.

Najpierw nastąpiło oficjalne powitanie uczestników rajdu przez dyrektora GOK- u w Zagórzu po czym zgromadzeni goście obejrzeli filmy zachęcające do odwiedzenia gminy i pokazujące atrakcje turystyczne najbliższej okolicy.

Następnie p. Jan Adamczyk poprowadził piechurów do klasztoru, gdzie przybliżył historię tego miejsca,. Był też czas na zrobienie zdjęć i odpoczynek przed dalszą drogą.Kolejnym punktem było zagórskie Sanktuarium, w którym dzięki barwnej opowieści ks. Proboszcza miejscowej parafii usłyszeliśmy historię kościoła i cudownego obrazu znajdującego się w świątyni. Stąd wyruszyliśmy w kierunku skoczni narciarskiej, stanowiącej okazję do zrobienia ciekawych zdjęć i wysłuchania opowieści o skoczkach narciarskich. Potem wspaniała przeprawa przez łąki, gdzie swą obecność mocno zaznaczyły żerujące dziki. Możliwość podziwiania panoramy miasteczka. Krótki postój przy Krzyżu Millenijnym, a na zakończenie wizyta w Szkole Podstawowej w Nowym Zagórzu, gdzie nastąpiło podsumowanie imprezy, podziękowania dla uczestników i czekał również ciepły posiłek.

Humory dopisywały tego dnia wszystkim. Można było poznać nowych kolegów, odpocząć, poznać bliską okolicę i zrelaksować się.

Opiekę nad klasą sprawowały panie Katarzyna Gendera i Monika Sądelska.

Do zobaczenia na górskim szlaku!

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *