„Ratujemy i uczymy ratować”

Home / Aktualności / „Ratujemy i uczymy ratować”
Treść wiadomości
----

W dniach8 i 9 czerwca 2021r.odbyły się szkolenia uczniów klas 3
w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia, realizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować,prowadziła p. Aleksandra Czech – szkolny koordynator programu. Dzieci obejrzały film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób pokazał, jak należy się zachować, gdy zdarzy się wypadek i ktoś potrzebuje pomocy. Pani Czech przedstawiła uczestnikom założenia programowe oraz zaprezentowała pomoce dydaktyczne, w które wyposażyła szkołę Fundacja WOŚP. Uczniowie otrzymali
w ramach zajęć podręczniki i telefony zabawki, wykorzystywane później do ćwiczeń ratujących życie: sprawdzania bezpieczeństwa, przytomności poszkodowanego, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, układanie w pozycji bocznej bezpiecznej
i resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Trzecioklasiści, pod okiem nauczyciela, moglisprawdzić swoje umiejętności. Każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Szkolny koordynator programu – Aleksandra Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *