„Ratujemy i uczymy ratować”

Home / Aktualności / „Ratujemy i uczymy ratować”
Treść wiadomości
----

W dniu14 stycznia 2022r.odbyły się szkolenia uczniów klas 3w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia, realizowane
w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego

„Ratujemy i uczymy ratować”

prowadziłap. Aleksandra Czech – szkolny koordynator programu. Dzieci obejrzały film animowany, w którym doktor Kręciołek w prosty i obrazowy sposób pokazał, jak należy się zachować, gdy zdarzy się wypadek i ktoś potrzebuje pomocy. Pani Czech przedstawiła uczestnikom założenia programowe oraz zaprezentowała pomoce dydaktyczne, w które wyposażyła szkołę Fundacja WOŚP. Uczniowie otrzymali
w ramach zajęć podręczniki i telefony zabawki, wykorzystywane później do ćwiczeń ratujących życie: sprawdzania bezpieczeństwa, przytomności poszkodowanego, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, układanie w pozycji bocznej bezpiecznej
i resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Trzecioklasiści,chętnie odpowiadali na zadawane im pytania. Każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Szkolny koordynator programu – Aleksandra Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *