Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

Home / Aktualności / Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
Treść wiadomości
----

W dniu 17.06.2022r. uczniowie klasy 6a udali się na spacer, którego celem było odwiedzenie jednego z piękniejszych miejsc znajdującego się niedaleko zabudowań Sanoka w pobliżu „Sosenek”. Mowa tu o terenie należącym do Ekologicznej Sieci Natura 2000 gdzie utworzono Ścieżkę Przyrodniczo – Edukacyjną.
Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna biegnie poza zwartą zabudową Sanoka. Ma około 1200 metrów długości i przebiega przez obszary siedliskowe ptaków. Nadsańskie łąki i zarośla, wśród których przebiega trasa, są obszarem siedlisk i miejsc żerowania wielu gatunków ptaków.
Ścieżka powstała w 2016 roku na terenie dzielnicy Olchowce. Jej celem jest przedstawienie bogactwa naturalnego terenów otaczających Sanok. Na ścieżce wykonano drewniane pomosty i stanowiska obserwacyjne. Wyposażono ją także w tablice informacyjne i miejsca do odpoczynku. Jest to miejsce gdzie warto wybrać się na spacer, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i poobcować z naturą.
Naszą wycieczkę, w której zrobiliśmy ponad 16000 kroków zwieńczyła wizyta w pizzerni oraz lodziarni.

Katarzyna Klimaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *