Śladami Beksińskich- ciąg dalszy.

Home / Aktualności / Śladami Beksińskich- ciąg dalszy.
Treść wiadomości
----

Rodzina Beksińskich jest znana nie tylko w Polsce. Dzięki Mateuszowi Beksińskiemu czy jego prawnukowi Zdzisławowi cały świat usłyszał o grodzie nad Sanem, fabryce wagonów czy ekspozycji obrazów i pracowni mistrza ( przeniesionej z warszawskiego mieszkania) znajdującej się w sanockim zamku. Ponieważ rozpoczęliśmy zwiedzanie Sanoka śladami Beksińskich, tym razem zawędrowaliśmy na cmentarz, gdzie znajdują się grobowce wspomnianej rodziny. Panie Edyta Szewczyk i Monika Sądelska opowiedziały nam o tragicznej śmierci malarza i jego syna. Zatrzymaliśmy się także przy kaplicy zaprojektowanej przed przodka Zdzisława Beksińskiego oraz przy krzyżu upamiętniającym Polaków poległych za ojczyznę. Następnie ulicą Rymanowską podeszliśmy do ronda im. Zdzisława Beksińskiego. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do McDonald‚s gdzie miło spędziliśmy czas.
Po wyczerpującej wyprawie spacerkiem powróciliśmy do szkoły. Jak zawsze spędziliśmy dobrze czas i wzbogaciliśmy swą wiedzę.

Monika Sądelska
Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *