Spotkanie z Burmistrzem Sanoka – relacja

Home / Aktualności / Spotkanie z Burmistrzem Sanoka – relacja
Treść wiadomości
----

27 lutego 2019 r. w SP nr 4 w Sanoku im. Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbyło się spotkanie Dyrekcji Szkoły, grona pedagogicznego oraz zaproszonych rodziców z Burmistrzem Miasta Sanoka – p. Tomaszem Matuszewskim oraz wiceburmistrzem ds. oświaty p. Grzegorzem Korneckim.

W pierwszej części spotkania Dyrektor Szkoły p. Beata Wojtowicz powitała zebranych gości i zapoznała ich z realizacją licznych prac remontowych i upiększających wizerunek szkoły. Zaprezentowała również przedsięwzięcia, które znacznie podniosły standard pracy w wielu klasopracowniach. Podzieliła się także planami, jakie chciałaby zrealizować w przyszłości. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość usłyszeć o sukcesach uczniów i nauczycieli. Przyjrzeć się licznym cyklicznym imprezom odbywającym się w szkole.

Następnie burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił plany dotyczące funkcjonowania dwóch szkół usytuowanych na osiedlu Wójtostwo czyli SP nr 4 i SP nr 9. Poinformował także o możliwości przepisywania pojedynczych uczniów czy całych zespołów klasowych na pisemną prośbę rodziców.

Później głos zabrał wiceburmistrz p. Grzegorz Kornecki, który w swym wystąpieniu opowiedział o funkcjonowaniu tzw. sieci szkół. Podkreślił również, że w tej części miasta będą funkcjonowały dwie szkoły. Mówił też o możliwej konieczności łączenia etatów przez niektórych nauczycieli. Zachęcał także do opracowania innowacji przedmiotowych.

Na koniec zaplanowano dyskusję. Przedstawiciele grona pedagogicznego skierowali do burmistrzów pytania dotyczące zapisów do szkół i związanej z nimi rejonizacji, a także pracy w grupach na lekcjach wychowania fizycznego. Żaden rodzic nie przedstawił pytania do Burmistrza Miasta ani do jego zastępcy.

Na tym spotkanie zakończono, a pani dyrektor Wojtowicz podziękowała za udział i pożegnała się z uczestnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *