Spotkanie z policjantem

Home / Aktualności / Spotkanie z policjantem
Treść wiadomości
----

W dniu 6 grudnia 2018r. uczniowie klas 5 i 6 spotkali się z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji  w Sanoku – starszym sierżantem Danielem Mola. Tematem spotkania była cyberprzemoc, cyberprzestępczość i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.

Nasz gość sposób bardzo ciekawy i zrozumiały dla odbiorców scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody i krzywdy. Omówił też aspekty prawne tego zjawiska. Skierował również do uczniów przestrogi oraz porady, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Podkreślił jednocześnie, że cyberprzemoc jest przestępstwem, a jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja z uczniami, słuchacze mieli też możliwość zadać pytania gościowi.

Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *