Sprawozdanie z przebiegu konkursu ortograficznego w klasach II-III

Home / Aktualności / Sprawozdanie z przebiegu konkursu ortograficznego w klasach II-III

Dnia 28 marca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku pod kierunkiem nauczycieli: Marioli Kuczer- Burnatowskiej i Krystyny Stec-Lenart odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich pod hasłem „Mistrz Ortografii”.
Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych
i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej
i wyrabiania nawyku poprawnego pisania.
Wytypowane przez wychowawców kilkuosobowe delegacje, zmagały się
z dyktandami o tytule: „Wiosna” – w kl.II oraz „Piórnik Oli” – w kl. III.
Druga część konkursu dotyczyła różnorodnych zadań. Uczniowie uzupełniali zdania z lukami, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy.
Spośród rywalizujących ze sobą uczestników, w klasach drugich wyłoniono dwóch uczniów, którzy zostali Mistrzami Ortografii.
Są to: Natalia Bukowska – kl. 2a i Oskar Biskup – kl. 2b.
W klasach trzecich Mistrzem Ortografii została – Julita Zapał, uczennica
kl.3a.
Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie biorący udział w konkursie, doskonale przyswoili zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi w praktyce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Mariola Kuczer-Burnatowska

Krystyna Stec-Lenart