Sprzątanie świata

Home / Aktualności / Sprzątanie świata
Treść wiadomości
----

Nasza szkoła jak co roku we wrześniu wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Edycja 2019 odbyła się pod hasłem „NIE ŚMIECIMY- SPRZĄTAMY- ZMIENIAMY”. Akcja jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.  Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne.

W ramach akcji wychowawcy przeprowadzili pogadanki z uczniami, przybliżyli jej historię i cele. Ponadto uczniowie wykonali plakaty i napisali wiersze promujące ekologiczne podejście do życia. Prace dzieci zostały wyeksponowane w holu szkolnym. Została także zorganizowana akcja zbierania zepsutych telefonów komórkowych.

Nauczyciele zespołu przyrodniczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *