Sprzątanie świata 2021

Home / Aktualności / Sprzątanie świata 2021
Treść wiadomości
----

Klasa 7d czynnie włączyła się w 28 akcję Sprzątanie świata – Polska 2021.

Uczniowie posprzątali teren wokół naszej szkoły przyczyniając się do dbania o miejsce, w którym żyjemy. Zebrano 5 worków po ok. 4 kg śmieci.

Ważna jest świadomość tego, jak istotny jest szacunek do planety – działając lokalnie jesteśmy częścią zamierzeń globalnych. Oprócz samego sprzątania ważna jest edukacja, aby nie śmiecić więcej.

Czynnikiem sprzyjającym redukcje odpadów jest segregacja śmieci:

  • Metale i tworzywa sztuczne (żółty kolor pojemnika na śmieci) – nie powinny tu trafiać zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektroniczny oraz elektryczny, puszki i pojemniki po farbach, butelki po olejach samochodowych, opakowania po aerozolach, olejach silnikowych, zatłuszczone opakowania ze styropianu.
  • Papier (pojemnik niebieski) – nie wrzucajmy tu zużytych kartonów po mleku i sokach, zatłuszczonych opakowań papierowych, zużytych ręczników papierowych oraz chusteczek higienicznych. Nie powinny tu także trafiać pampersy.
  • Szkło (pojemnik zielony) – nie powinno tu trafiać nic innego niż szklane opakowania. Talerze, potłuczone szyby, szklanki, szkło hartowane, ceramika, szkło żaroodporne, żarówki – tego rodzaju odpady również nie powinny się tu znaleźć.
  • Bio (pojemnik brązowy) – pojemnik na bioodpady nie powinien być miejscem na składowanie resztek mięsa, kości oraz tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Nie wrzucajmy tu też oleju jadalnego, odchodów zwierząt oraz ziemi i kamieni.
  • Odpady zmieszane (szary kolor pojemnika na śmieci) – nie powinny tu trafiać odpady, które podlegają segregacji śmieci na kolory wymienione wyżej. Ponadto zakazane są: wszelkie odpady budowlane m.in.: gruz, kafle, panele podłogowe; sprzęt elektroniczny i elektryczny, AGD, leki, odpady zielone.

 

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *