ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Home / Aktualności / ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Treść wiadomości
----

W środę, 17 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy. Spotkanie rozpoczęło się od głośnego przeczytania opowiadania E. Lechowicz pt.: „Skąd się wzięły koty?”. Dzieci miały także okazję obejrzeć różne książki, w których obecny był motyw kota. Poznały także koty występujące w znanych filmach i bajkach. Zajęciom towarzyszyły zabawy z elementami rywalizacji, podczas których dzieci miały okazję wykazać się sprawnością manualną i orientacją w przestrzeni . Dużo emocji wzbudziła zabawa w zwijaniu włóczki na czas oraz wspólna praca plastyczna ,,Nasz kot”.

Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało pamiątkowy upominek w postaci malowanek przedstawiających różne koty.

Elżbieta Malinowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *