Światowy Dzień Mycia Rąk

Home / Aktualności / Światowy Dzień Mycia Rąk
Treść wiadomości
----

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Dlatego też dzisiaj w zerówce rozmawialiśmy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną, której celem było zaprojektowanie własnego pojemnik na mydło.  Nie zabrakło też  znanej wszystkim piosenki „ Mydło lubi zabawę”. Dzień dostarczył nam wielu wrażeń  i uświadomił jak ważne czynnością w codziennym życiu jest mycie rąk.

Bożena Obławska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *