Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Home / Aktualności / Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
Treść wiadomości
----

Miękki, puchaty i taki z łatką… 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przy zasypianiu przytulanka – Pluszowy Miś.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia związane z misiem. Uczniowie poznali historię zabawki, czytali fragmenty opowiadania o „Kubusiu Puchatku”, a także obejrzeli bajkę z serii ,,Miś Uszatek”. Usłyszeli też kilka ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach. Wykonali piękne prace plastyczne z postacią misia.
Dzień Pluszowego Misia sprawił dzieciom wiele radości. Uczniowie chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania związane z misiem.

Zespół wychowawców świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *