Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego w Świetlicy.

Home / Aktualności / Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego w Świetlicy.
Treść wiadomości
----

W tym roku Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego przypadał na 9 października.

Dzień ten upamiętnia podpisanie Traktatu Berneńskiego powołującego do życia Światowy Związek Pocztowy. Uchwalono je w 1969 roku na kongresie tej organizacji w Tokio. W ramach święta wielu pocztowców wprowadza nowe produkty, jest to również okazja by nagrodzić zasłużonych pracowników. Z tej okazji, co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października i który obchodzony jest już od 1953 roku. W naszej  świetlicy (gr. II, klasa 1b) Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy, dzieci swobodnie wypowiadały się na temat skojarzeń  z tematem listu. Okazało się, że tematyka ta nie jest obca młodemu pokoleniu.   Wychowankowie  dowiedzieli się z  jakich części składa się list, na czym go piszemy oraz jakie miejsca i zawody są z nim powiązane. Dzieci  nauczyły się  rozróżniać sposoby przekazywania wiadomości.
Następnie,  pomimo trudności (są to dzieci, które dopiero uczą sie pisać) w formie zabawy, stworzyli swoje własne listy. Zachęcamy uczniów do dołączenia w akcji pisania listów, która trwa do 15 października. Pamiętajmy! Pisanie listów niewątpliwie daje wiele korzyści dzieciom. Pozwala na planowanie wypowiedzi, bogacenie języka, kształtuje estetykę pisania odręcznego.

Wychowawca  świetlicy Agnieszka Szczepek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *