Światowy dzień ptaków

Home / Aktualności / Światowy dzień ptaków
Treść wiadomości
----

Dnia 1 października obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków. Natomiast Europejski Dzień Ptaków  obchodzimy dnia 2 października. W tym dniu w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia, które miały przybliżyć dzieciom tematykę związaną z życiem tych zwierząt, oraz zachęcić do ich ochrony o obserwacji. Dzieci obejrzały film przyrodniczy o życiu ptaków. Poznały zwyczaje popularnych ptaków takich jak jaskółka, bocian, wróbel, szpak, dzięcioł i kukułka. Wysłuchały odgłosów różnych ptaków, a następnie próbowały je naśladować. Obejrzały również jajo, ptasie pióra oraz prawdziwe gniazdo. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć wiersza J. Tuwima ,, Ptasie radio” w mistrzowskim wykonaniu p. Ireny Kwiatkowskiej. Na zakończenie przedszkolaki wykonały swojego ptaka- cudaka z papieru kolorowego. Świat ptaków okazał się dla dzieci bardzo interesujący, ich śpiew pozwolił maluchom na relaks i odpoczynek, a wykonane prace plastyczne sprawiły im wiele radości.

Przygotowała
Beata Skorus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *