Światowy Dzień Uśmiechu

Home / Aktualności / Światowy Dzień Uśmiechu
Treść wiadomości
----

7 października w Świetlicy Szkolnej  obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad.

W tym dniu na Świetliczaków czekało wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Dzieci  przygotowały „uśmiechnięte” prace plastyczne. W trakcie zajęć przeczytaliśmy bajkę o Uśmiechu, co wprawiło wszystkich w doskonały nastrój. Wspólnie naśladowaliśmy śmiech różnych osób. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Ewa Wolańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *