ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ŚWIETLICY

Home / Aktualności / ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ŚWIETLICY
Treść wiadomości
----

4 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. Dzieci na zajęciach dowiedziały się jak prawidłowo kształtować właściwy stosunek do zwierząt, poznały zasady opieki nad nimi. Rozmawialiśmy również na temat roli zwierząt w życiu człowieka, omówiliśmy ŚWIATOWĄ DEKLARACJĘ PRAW ZWIERZĄT z której wypływa wiele informacji między innymi:

– ,,Każde zwierzę ma prawo oczekiwać od człowieka poszanowania, opieki, ochrony’’

-,,Żadne zwierzę nie może być przedmiotem maltretowania i aktów okrucieństwa”.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszy i ciekawostek na temat zwierząt, rozwiązywały rebusy oraz  zagadki. Świetliczaki wykonały piękne maski oraz wspólnie stworzyły plakat przedstawiający różnorodność zwierząt. Nasz dzień upłynął również na wspólnych zabawach. Bawiliśmy się w zwierzęce kalambury, dzieci naśladowały ruchy i odgłosy zwierząt.

Jolanta Kozłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *