Świetlicowy konkurs recytatorski Wiosenne wierszowanie

Home / Aktualności / Świetlicowy konkurs recytatorski Wiosenne wierszowanie
Treść wiadomości
----

W dniu 21.03.2019r dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w zorganizowanym przez p. kierownik Ewę Magdę, p. Kazimierę Tarnawską- Rogoz, p. Agnieszkę Szczepek oraz p. Bożenę Skrzypską- Obławską w konkursie recytatorskim pt. „Wiosenne wierszowanie”.  W konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas I-III. Jury wyłoniło zwycięzców.  Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce:
Maja Karczyńska. Ida Salamak, Malwina Zapał
II miejsce:
Emilia Mika, Natalia Kurdyła, Oliwia Zychowicz
III miejsce
Wojtek Nowakowski, Kacper Kowalski

Zwycięscy konkursu oraz wyróżnieni otrzymali z rąk p. kierownik nagrody oraz dyplomy, natomiast wszyscy biorący udział w rywalizacji dostali dyplomy uczestnictwa.

W tym dniu odbyły się także zajęcia otwarte podczas których rozmawialiśmy, o zwiastunach wiosny, oraz o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z ludowym zwyczajem topienia Marzanny. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o wiośnie: „Marzanno Marzanno …”, „Idzie wiosna”, „Maszeruje wiosna”, „Wiosna”. Z radosnym śpiewem i okrzykami dzieci ze świetlicy żegnały zimę i witały wiosnę. „Żegnaj, żegnaj zimo zła, witaj, witaj wiosno ma”.

Mamy nadzieję, że wystraszyliśmy niechcianą już zimę, która ustąpi miejsca kolorowej wiośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *