Świetlicowy konkurs recytatorski Wiosenne wierszowanie

Home / Aktualności / Świetlicowy konkurs recytatorski Wiosenne wierszowanie
Treść wiadomości
----

W dniu 21.03.2019r dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w zorganizowanym przez p. kierownik Ewę Magdę, p. Kazimierę Tarnawską- Rogoz, p. Agnieszkę Szczepek oraz p. Bożenę Skrzypską- Obławską w konkursie recytatorskim pt. „Wiosenne wierszowanie”.  W konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas I-III. Jury wyłoniło zwycięzców.  Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce:
Maja Karczyńska. Ida Salamak, Malwina Zapał
II miejsce:
Emilia Mika, Natalia Kurdyła, Oliwia Zychowicz
III miejsce
Wojtek Nowakowski, Kacper Kowalski

Zwycięscy konkursu oraz wyróżnieni otrzymali z rąk p. kierownik nagrody oraz dyplomy, natomiast wszyscy biorący udział w rywalizacji dostali dyplomy uczestnictwa.

W tym dniu odbyły się także zajęcia otwarte podczas których rozmawialiśmy, o zwiastunach wiosny, oraz o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z ludowym zwyczajem topienia Marzanny. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o wiośnie: „Marzanno Marzanno …”, „Idzie wiosna”, „Maszeruje wiosna”, „Wiosna”. Z radosnym śpiewem i okrzykami dzieci ze świetlicy żegnały zimę i witały wiosnę. „Żegnaj, żegnaj zimo zła, witaj, witaj wiosno ma”.

Mamy nadzieję, że wystraszyliśmy niechcianą już zimę, która ustąpi miejsca kolorowej wiośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *