Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

Home / Aktualności / Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej
Treść wiadomości
----

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.

Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 4 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi malowane farbą, godło kolorowane kredkami, mapy Polski czy róże z bibuły w kolorze białym i czerwonym. Uczniowie również odśpiewali pieśni patriotyczne: „My, pierwsza brygada”, „Białe róże”, „Przybyli ułani”, „Po partyzancie dziewczyna płacze. ”

Zajęcia przygotowały panie: Kazimiera Tarnawska – Rogoz i Agnieszka Szczepek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *