Szkolenie klas 3 – I pomoc

Home / Aktualności / Szkolenie klas 3 – I pomoc
Treść wiadomości
----

„Ratujemy i uczymy ratować” – szkolenie uczniów klas 3 w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Już po raz czternasty, realizujemy w naszej szkole Ogólnopolski Program Edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” w ramach długoletniej współpracy z Fundacją: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przeszkoleni nauczyciele – Pani Małgorzata Sieradzka i Pani Aleksandra Czech, oswajają naszych najmłodszych uczniów z potrzebą niesienia pomocy osobom poszkodowanym.

W dniu 7 stycznia 2020 r. odbyło się szkolenie uczniów klas 3 w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którego celem była edukacja w zakresie kształtowania właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Po obejrzeniu filmu animowanego, dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, jak postąpić, gdy zdarzy się wypadek. Poznały schemat najważniejszych czynności ratujących życie (sprawdzenie bezpieczeństwa, sprawdzenie przytomności poszkodowanego, wzywanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej czyli resuscytację krążeniowo-oddechową) oraz doskonaliły swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Byli skupieni i zainteresowani omawianą tematyką. Po teoretycznej części szkolenia, pod okiem nauczycieli, mogli praktycznie przećwiczyć poszczególne czynności ratujące życie.

Prowadzące zaprezentowały pomoce dydaktyczne, w które wyposażyła szkołę Fundacja WOŚP. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali w ramach programu podręczniki oraz telefony zabawki, dzięki którym na bieżąco będą mogli utrwalać zdobyte podczas szkolenia wiadomości.

Szkolny koordynator programu – Aleksandra Czech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *