Szkolny konkurs recytatorski

Home / Aktualności / Szkolny konkurs recytatorski
Treść wiadomości
----

Niektórzy lubią poezję…-tak mawiała poetka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla przepadającą za fast foodem i spokojnym życiem – Wisława Szymborska. Ponieważ jakiś czas temu obchodziliśmy rocznicę jej śmierci, postanowiliśmy uczcić pamięć damy polskiej poezji.
W szkolnej bibliotece powstała piękna wystawa ilustrująca ciekawe życie noblistki i przede wszystkim odbył się Szkolny konkurs poezji „Nic dwa razy”. Niezmiernie cieszy fakt, że wzięli w nim udział uczniowie klas 4-8. Dziewczęta i chłopcy przygotowali niezwykłe recytacje wybranych tekstów. Jury w składzie: p. Monika  Sądelska, p. Justyna Chrobak i  p. Katarzyna Toczek zadecydowało o następującej kolejności zwycięzców:
I miejsce Paweł Wolanin kl. V D
II miejsce Patryk Kudła  kl. VIII C
III miejsce Ewelina Tomczewska kl. VII C

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a zwycięzcy piękne nagrody książkowe.

Gratulujemy! Zapraszamy do czytania nie tylko poezji,ale również odwiedzania biblioteki i korzystania ze wspaniałych dzieł w niej zgromadzonych.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *