Uczniowie 6a w Miejskiej Bibliotece w Sanok

Home / Aktualności / Uczniowie 6a w Miejskiej Bibliotece w Sanok
Treść wiadomości
----

21 października uczniowie klasy 6a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku. Celem wyprawy był udział w lekcji bibliotecznej. Szóstoklasiści zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki w dość szczegółowy sposób, ponieważ pracownicy placówki zaprezentowali im wszystkie działy funkcjonujące w obiekcie- nawet te niedostępne na co dzień dla czytelników. Po przywitaniu się najpierw udali się do oddziału dla młodzieży i dorosłych, gdzie niemałą gratką było obejrzenie czasopisma dla dzieci zapisanego Braillem. Później przyjrzeli się pracy pań gromadzących i opracowujących zbiory. Niezwykle intersujący okazał się pobyt w czytelni, gdzie uczniowie mogli wziąć do ręki najstarsze czasopisma dostępne w bibliotece. Wiele radości sprawiło uczniom znalezienie przez polonistkę p. M.Sądelską artykułu opisującego Złotą Nutkę. Zakończeniem spotkania była prelekcja pań pracujących w odziale dla dzieci. Tutaj można było zapoznać się z katalogiem oraz regulaminem zapisu do MBP. Ponadto niemałą frajdę zapewniły gry zręcznościowie. Panie bibliotekarki zaprosiły nas do wzięcia udziału w lekcji odbywającej się w ogrodzie biblioteki. Na pewno skorzystamy z tej propozycji wiosną.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do odwiedzania wszystkich bibliotek znajdujących się w naszym mieście.
Czytajcie, bo warto.

Monika Sądelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *