Uczniowska wyprawa

Home / Aktualności / Uczniowska wyprawa
Treść wiadomości
----

Opowieścią Jarosława Haška zaczęliśmy wędrówkę, której celem był Dzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. Losy Dobrego Żołnierza Szwejka to jedna z najzabawniejszych historii literackich wszech czasów. Jej śmieszność podszyta jest jednak goryczą. To bowiem także opowieść o wszechpotężnym państwie autorytarnym, bezsensownej wojnie oraz losach ludzi zniszczonych przez wojskową machinę. Temat ważny i cytując uczniów „na czasie” obok którego nie można przejść obojętnie. Nasze miasto posiada słynną ławeczkę, gdzie turyści licząc na szczęście w życiu pocierają nos figurze Szwejka. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy czytelniczej jednocześnie cytując fragment książki:

„Każdy omylić się może, a może się omylić tym bardziej, im bardziej o czymś rozmyśla”.

Następnie bogatsi o wiedzę historii regionalnej ustawiając azymut podróży zmierzaliśmy w stronę południową do Zespołu Szkół nr 2.

Starsi uczniowie ze szkoły ponadpodstawowej zaprezentowali rewelacyjne rozwiązania produkcji breloczków, ulotek oraz możliwości wyjazdów podczas stażu w ramiach Erasmusa za granicę. Po pięknej prezentacji z nowymi bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *