Uroczysta akademia upamiętniająca Ofiary Zbrodni Katyńskiej – „ Katyń 1940” [FILM]

Home / Aktualności / Uroczysta akademia upamiętniająca Ofiary Zbrodni Katyńskiej – „ Katyń 1940” [FILM]
Treść wiadomości
----

13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, społeczność naszej szkoły upamiętniła ofiary ludobójstwa sprzed 79 laty w formie uroczystej akademii, która miała miejsce 7 maja 2019 r.(Uroczystość została przeniesiona z 12 kwietnia).

Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przypominający o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach. Program artystyczny bogaty w wiersze oraz piosenki zachęcał do refleksji i kierował myśli odbiorców w stronę Katynia w 1940 roku.

Podczas uroczystości przede wszystkim oddaliśmy hołd wszystkim pomordowanym, szacunek ich rodzinom i cześć tym, którzy przeżyli, między innymi patronowi naszej szkoły ks. Zdzisławowi Jastrzębiec Peszkowskiemu.

Uroczystość naszą zaszczycili zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: posłowie na Sejm RP Piotr Uruski oraz Bogdan Rzońca, burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, wicestarosta sanocki Janusz Cecuła, Komendant Hufca Ziemi Sanockiej hm. Krystyna Chowaniec oraz dyrektorzy placówek oświatowych z Sanoka.
Goście w swych wystąpieniach potwierdzali, że program artystyczny był dla wszystkich lekcją historii oraz patriotyzmu, lekcją przypominającą o wydarzeniach, o których młode pokolenie nigdy nie powinno zapomnieć.

Podczas uroczystości Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski przekazał na ręce Pani Dyrektor Beaty Wójtowicz podjętą przez Senat uchwałę upamiętniającą ks. prałata Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w 100. rocznicę urodzin.

Szczególne wyrazy uznania i wdzięczności należą się wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie i zaprezentowanie programu artystycznego. W uroczystości wzięli udział: Milena Bednarczyk, Oliwia Bieda, Katarzyna Borkowska, Michał Inglot, Julia Jakieła, Weronika Jakubowicz, Michał Kijek, Dobrochna Kikta, Emilia Kita, Claris Koczot, Martyna Lassota, Oliwia Misztal, Kinga Ostrowska, Lena Rąpała, Karolina Smiszkiewicz, Żaneta Śliwiak, Karolina Szerląg, Milena Wójcik, Wiktoria Zegarska oraz pani Katarzyna Smiszkiewicz jako akompaniująca.

Nad całością literacko- artystyczną czuwały: pani Renata Adamska i Edyta Szewczyk, nad stroną muzyczną pan Marek Dziok, dekoracje wykonały panie wychowawczynie świetlicy pod kierunkiem pani Ewy Magdy.

Edyta Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *