Narodowy Teatr Edukacji – Pan Tadeusz

Home / Aktualności / Narodowy Teatr Edukacji – Pan Tadeusz
Treść wiadomości
----

Uczniowie klas 7a,7b,8a,8b,8c,8d i 8e w dniu 06.10.2022 wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w pięknym spektaklu teatralnym „Pan Tadeusz – Obrazy”. Czym w ogóle dla nas Polaków dzisiaj jest „Pan Tadeusz” ? Czy Adam Mickiewicz trafia do uczniów, którzy w szkole podstawowej po raz pierwszy stykają się z jego dziełem ? Na te i inne pytania wspaniale odpowiedzieli aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji. Występ skupił się na przedstawieniu bogactwa literackiego utworu Adama Mickiewicza i w cyklu 12 scen – obrazów. Aktorzy przedstawili zgromadzonej widowni główne wątki dramaturgiczne wplatające przyjaźń, miłość, złość i nienawiść. Inscenizacja teatralna zakończyła się owacjami i oklaskami. Staropolskim zwyczajem aktorzy w podziękowaniu ukłonili się w pas.

Paweł Olejarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *